Temperatura:
Ciśnienie:
Wiatr:
Dzisiaj jest: 22 października 2014 | Imieniny: Halki, Filipa

Zagarnęła prawie pół miliona z zakładów „Biernacki”
Piątek, 28 Czerwca 2013 07:44

Ponad 470 tys. zł  zagarnęła - według kaliskiej prokuratury - 38-letnia Agnieszka S. z Zakładów Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. w Golinie.

Po blisko 10 miesiącach śledztwa kaliska prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko jarociniance. Kobiecie zarzucono oszustwo i fałszowanie dokumentacji. - Oskarżona zatrudniona była w jednym z zakładów mięsnych  na stanowisku referenta administracyjnego. W ramach wykonywanej pracy miała dostęp  do programów, za pomocą których można było tworzyć faktury dokumentujące należności rolników  z tytułu sprzedaży bydła - opisuje Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim. Na spreparowanych  fakturach  podrobiła podpisy rzekomych dostawców. - Powyższy dokument był z poleceniem przelewu przekazywany do księgowości, gdzie następnie dokonywano płatności, które były nienależne -  informuje prokurator. 


Gotówka trafiała na konta jej znajomych, którzy je wypłacali, a następnie przekazywali Agnieszce S. Niektórym w zamian za przysługę przekazywała po kilkaset złotych. Jak ustaliła prokuratura, właściciele kont nie mieli świadomości, że pieniądze pochodzą z przestępstwa. Śledczy ustalili, że 38-latka z Zakładów Przemysłu Mięsnego Biernacki zagarnęła ponad 470 tys. zł. Pieniądze z firmy miała wyprowadzić od stycznia 2010 do sierpnia 2012 r.Dodaj tę stronę do ulubionych:

 

Comments  

 
+14 #1 bull 2013-06-28 09:14
Średnio kilkanaście tysięcy miesięcznie - myślała, że przy takich obrotach firmy nikt nie zauważy.
Swoją drogą musiała być bardzo bystra, że przez dwa lata jej się udawało. Warto byłoby ją zatrudnić teraz do działu kontroli bo ma już tu pewne "doświadczenie" . Inna sprawa nikt z "kolegów" z pracy nie zauważył nic wcześniej? 2,5 roku to szmat czasu!!
Cytuj | Zgłoś komentarz
 
 
-5 #2 Tadzik z Cerekwicy 2013-06-28 09:49
To znikoma społecznie szkodliwosc czynu przeciez :sigh:
Cytuj | Zgłoś komentarz
 
 
0 #3 hm 2013-06-28 18:48
kontroli?
Cytuj | Zgłoś komentarz
 
 
0 #4 obserwatorka 2013-07-04 12:56
a pro po zmb czy ktoś się zainteresuje nowymi wymysłami i zakazami tego zakładu?
czy ludzi można tak traktować? żeby nawet swojego jedzenia nie można wnieść do pracy, nie każdemu smakują te ich "obiady"
nie wspominając o innych wymysłach
Cytuj | Zgłoś komentarz
 

Sondy

Kto zorganizuje przyszłoroczny Jarocin Festiwal?

Czy nauczyciele i dyrektorzy publicznych szkół powinni dostawać nagrody?

Wieści rolnicze