Dostosuj wydruk

Chorzy na cukrzycę znajdują pomoc w jarocińskim szpitalu

Chorzy na cukrzycę znajdują pomoc w jarocińskim szpitalu

Większość wiedziało o swojej chorobie. Pozostali przychodzili po poradę, bo podejrzewali, że dzieje się coś niedobrego. Niektórzy z konsultacji korzystali kilkukrotnie.

 

Prawie pół tysiąca pacjentów chorych na cukrzycę przyjęła do tej pory Hanna Byks, lekarz diabetolog z punktu konsultacyjnego, który działa w jarocińskim szpitalu.

Punkt konsultacyjny w jarocińskim szpitalu został uruchomiony w lipcu ubiegłego roku na skutek apeli mieszkańców powiatu chorych na cukrzycę, dla których - po likwidacji jarocińskiej poradni diabetologicznej w 2012 roku - najbliższym punktem przyjęć lekarza specjalisty był szpital w Pleszewie.

Przyszpitalny punkt nie ma kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, a jego funkcjonowanie zostało sfinansowane z budżetu powiatu, który przekazał na ten cel 120 tys. zł.

[o poczatkach funkcjonowania punktu przeczytasz TUTAJ]

Ale szpital czyni starania, aby punkt został przekształcony w specjalistyczną poradnię. Czy tak się stanie, zależy jednak od NFZ-u, który musiałby finansować tego typu placówkę.

Lekarz diabetolog Hanna Byks przyjmuje w punkcie konsultacyjnym w każdą środę i czwartek od godz. 8.00 do 15.00. Aby zostać przyjętym można się zarejestrować osobiście lub pod numerami tel. (62) 33-22-183 i bezpośrednio do gabinetu: (62) 33-22-138. Pacjenci nie potrzebują skierowania.

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2018.03.08

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31