Dostosuj wydruk

Budowa ruszyła: Tutaj żywice będą zatrzymywały jony wapnia i magnezu

Budowa ruszyła: Tutaj żywice będą zatrzymywały jony wapnia i magnezu

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie chwali się rozpoczęciem budowy Stacji Uzdatniania Wody w Stefanowie. Mimo niesprzyjających ostatnio warunków atmosferycznych fundamenty obiektu są już gotowe. Spółka zapewnia, że prace przebiegają zgodnie z planem, a nowa stacja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

 

W ramach zadania realizowanego przez miejską spółkę w miejscu starej stacji uzdatniania wody zostanie zbudowana nowoczesna instalacja, wykorzystująca technologię zmiękczania wody, która ma wpłynąć na poprawę jej jakości.

 

- Będzie ona oparta na procesie wymiany jonowej, który odbywał się będzie w kolumnach filtracyjnych wypełnionych specjalnymi żywicami jonowymiennymi. Żywice zatrzymywały będą jony wapnia i magnezu, zastępując je jonami sodu - informuje Remigiusz Nowojewski, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. - Dzięki temu do mieszkańców dostarczana będzie woda o twardości 350 mgCaCO3/litr - dodaje.

 

Wartość inwestycji, która jest realizowana jest w ramach projektu "Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Jarocin" to ponad 9,2 mln zł. PWiK pozyskał na program 128 mln złotych unijnego dofinansowania.

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2018.03.07

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31