Dostosuj wydruk

Mundurowi oddawali krew. Zebrano ponad 33 litry

Mundurowi oddawali krew. Zebrano ponad 33 litry

74 osoby wzięły udział w wczorajszej akcji „spoKREWnieni służbą”, która odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Zbiórkę przeprowadzono w ramach, organizowanego przez szkolne koło PCK przy ZSP nr 2, przedsięwzięcia „Oddaj krew z Dwójką”.

- Prócz uczniów i mieszkańców do honorowego oddawania krwi przyłączyły się w tym dniu służby mundurowe, które oddają krew chorym i poszkodowanym w wypadkach drogowych w ramach II edycji akcji „spokrewnieni służbą” - mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Wśród osób, które oddały krew byli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, Państwowej Straży Pożarnej oraz strażacy z OSP. Łącznie krew oddało 74 krwiodawców, z czego 23 osoby to przedstawiciele służb mundurowych w tym komendanci: KPP inspektor Krzysztof Rzepczyk i PSP w Jarocinie st. bryg. Kazimierz Cieślak.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów zbiórki i honorowych dawców udało się zebrać ponad 33 litry krwi, która zasili szpitale i może uratować niejedno ludzkie życie.

autor: Elżbieta Rzepczyk

Źródło:

Dodano: 2018.03.07

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31