Dostosuj wydruk

Była prezes miejskiej spółki kontroluje z ramienia powiatu

Była prezes miejskiej spółki kontroluje z ramienia powiatu

Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Starosta powiatowy. Samorząd jarociński. Samorząd powiatu jarocińskiego

Była prezes Jarocińskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych Agnieszka Rybacka została zaangażowana przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

 

- Z tego co mi wiadomo, pracuje w dziale kontroli, ale musiałbym to dokładnie sprawdzić - powiedział w rozmowie z portalem Jacek Szczepaniak, rzecznik SP w Jarocinie.

Zamiast szczegółów chwilę później nasz dziennikarz otrzymał SMS z prośbą o pytania na piśmie.

Agnieszka Rybacka przez lata była wiceprezesem JFPK w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ]. Odpowiadała między innymi za zamówienia publiczne, które fundusz realizował dla gminy. Szefostwo w miejskiej spółce przejęła w poprzedniej kadencji, kiedy gminą kierował burmistrz Stanisław Martuzalski (PO), który obecnie jest etatowym członkiem zarządu powiatu.

Z gminą Rybacka rozstała się z początkiem obecnej kadencji samorządu po powrocie na stanowisko burmistrza Adama Pawlickiego. Sama tłumaczy, że odeszła, bo nie mogła zaakceptować zaproponowanych jej warunków pracy. Mówiło się, że jej karierze w mieście zaszkodziło „polityczne zaangażowanie”. Faktem jest, że była prezes ubiegała się o mandat do rady powiatu z konkurencyjnego dla Ziemi Jarocińskiej KKW SLD Lewica Razem.

Czekamy na odpowiedzi rzecznika SP na zadane pytania. Tymczasem, jak udało nam się ustalić, Rybacka ma prowadzić kontrolę w jednostkach podległych starostwu powiatowemu - aktualnie jest to I Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie. Weryfikacja nie dotyczy nauczycieli, ale pracowników administracyjnych, a także dokumentacji jednostek. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że kontrolerka miała też prześwietlać podmioty, które uzyskują dotacje od samorządu powiatowego. To jednak wymagałoby upoważnienia ze strony Rady Powiatu.

Słychać komentarze, że ex prezes wróciła do jarocińskiego samorządu dzięki zabiegom PSL-u. - To bzdury - komentuje jeden z lokalnych działaczy partii. - Powiem szczerze, że bardzo cenię kompetencje i fachowość pani Agnieszki i cieszy mnie, że ktoś o takich kwalifikacjach pracuje na rzecz samorządu.

 

Z kolei krytycy jej zaangażowania przypominają batalie, jakie z byłą szefową JFPK i podlegającymi jej pracownikami, prowadziła swojego czasu Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej, kontrolująca przetargi realizowane na zlecenie gminy [ZOBACZ TUTAJ].

Agnieszka Rybacka rozmawiała z naszym portalem, ostatecznie nie zgodziła się jednak na zamieszczenie wypowiedzi.

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2018.03.07

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31