Dostosuj wydruk

Przyjeżdża prezydent Andrzej Duda. Spotka się z mieszkańcami na rynku

Przyjeżdża prezydent Andrzej Duda. Spotka się z mieszkańcami na rynku

Wielkopolska. Prezydent. Andrzej Duda w Wielkopolsce. Prezydent Duda

 

W poniedziałek 5 marca kolejna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Wielkopolsce. Tym razem głowa państwa odwiedzi Środę Wielkopolską. O wizycie Dudy możecie przeczytać w informacji portalu z zwielkopolski24.pl [ZOBACZ TUTAJ].

 

Andrzej Duda od czasu objęcia urzędu odwiedzał nasz region już kilkakrotnie. Był między innymi w Rawiczu [ZOBACZ TUTAJ] i sąsiednim Pleszewie [ZOBACZ TUTAJ], odwiedził również Gostyń [ZOBACZ TUTAJ]. W poniedziałek 5 marca przyjedzie do Środy Wlkp. [ZOBACZ].

 

W piątek pojawiły się niepotwierdzone informacje, że Duda miałby przyjechać przy okazji również do Jarocina. Wówczas późno, bo późno, ale spełniły by się zapowiedzi rządzącej w mieście Ziemi Jarocińskiej. Szybko okazało się jednak, że są to plotki.

Przypomnijmy, że ugrupowanie, którym kieruje burmistrz Adam Pawlicki, zapowiadało w wizytę Dudy już w październiku 2015 roku. Dzień przed wyznaczonym przyjazdem władze miasta i powiatu, którym rządził wówczas Bartosz Walczak, zwołały konferencję prasową, na której… odwołano gościa, bo jak tłumaczono - „w ostatnim momencie nastąpiła zmiana terminu”.

 

- Ale nic straconego, mamy zapewnienie, że jesteśmy wpisani do planu wizyt krajowych pana prezydenta na przestrzeni najbliższych tygodni - zapewniał dyplomatycznie były już sekretarz gminy Michał Fijałkowski, a ostatnio prezes spółki Energia Jarocin [ZOBACZ TUTAJ]

 

Od tych zapowiedzi minęło już blisko 900 dni… czyli jakieś 128 tygodni. Kancelaria prezydenta milczy na temat wizyty głowy państwa w naszym mieście.

Wybieracie się w poniedziałek do Środy Wlkp.? Szczegóły [TUTAJ]

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2018.03.03

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31