Dostosuj wydruk

Mieszkaniec: Pojechałem na wieczorynkę, a tam kartka: Nieczynne

Mieszkaniec: Pojechałem na wieczorynkę, a tam kartka: Nieczynne

Jarocin. Szpital Jarocin. Szpital Powiatowy Jarocin. SOR Jarocin. Wieczorynka w Jarocinie

Ważna informacja dla pacjentów. Wieczorynka w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie jest nieczynna.

 

 

- Chyba rozchorowałem się na grypę, po południu już czułem się źle, a teraz fatalnie. Chciałem skorzystać z wieczorynki, żeby dostać jakąś receptę - opowiada jeden z mieszkańców, który zadzwonił na nasz redakcyjny telefon dyżurny. - Pocałowałem jednak klamkę, bo wieczorynka jest nieczynna. Jest tylko informacja, że najbliższa czynna w szpitalu w Pleszewie, albo Środzie Wlkp. Ma być czynne dopiero jutro.

 

Na stronie internetowej szpitala nie ma żadnej informacji o przerwie w pracy wieczorynki. Wcześniej spółka informowała o podpisanym kontrakcie z NFZ. „Ubezpieczeni w sytuacjach pogorszenia stanu zdrowia będą mogli korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki. Powiat Jarociński zabezpiecza tzw. „WIECZORYNKA” zlokalizowana przy ul. Szpitalnej 1. W dni powszednie od godz. 18.00 do 8.00 w soboty i święta oraz dni ustawowo wolne od pracy całodobowo.”

Z prezesem spółki Leszkiem Mazurkiem nie udało nam się skontaktować. Szpital potwierdza, że „Wieczorynka” jest wyjątkowo nieczynna. Powód?

- Po prostu nie mamy lekarza, lekarz zachorował i nie udało się znaleźć zastępstwa – tłumaczy w rozmowie z portalem pielęgniarka Barbara Przestańska. - Także dzisiaj od 18.00 do godziny 8.00 w sobotę, gabinet lekarki jest nieczynny. Gabinet pielęgniarski normalnie działa.


 

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2018.02.23

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31