Dostosuj wydruk

Zadawał kobiecie ciosy w głowę. Próbował wyrwać torebkę. Został aresztowany

Zadawał kobiecie ciosy w głowę. Próbował wyrwać torebkę. Został aresztowany

Jarocin. Prokurator Rejonowy w Jarocinie nadzoruje postępowanie przeciwko 27-letniemu mieszkańcowi podejrzanemu o usiłowanie dokonania rozboju na terenie miasta.

 

Na podstawie już zgromadzonego materiału dowodowego podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania rozboju. Do zdarzenia doszło na ul. Moniuszki w Jarocinie w połowie stycznia tego roku [ZOBACZ TUTAJ]

- Podejrzany używając przemocy popchnął silnie pokrzywdzoną wchodzącą do jednego z budynków wielorodzinnych, a następnie zadając jej uderzenia w głowę i ramiona usiłował wyrwać torebkę z zawartością dokumentów i pieniędzy, zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na skuteczną obronę pokrzywdzonej – opisuje prok. Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Mężczyzna po nieudanym napadzie próbował zbiec. Został jednak zatrzymany na terenie Jarocina przez funkcjonariuszy policji, których zaalarmowała poszkodowana. Napastnik został przesłuchany i przyznał się do zarzucanego mu czynu.

- Złożył wyjaśnienia zgodne z ustalonym w sprawie stanem faktycznym, wskazując, że zarzucanego czynu dopuścił się w zawiązku z znajdowaniem się w stanie nietrzeźwości oraz pod działaniem substancji psychoaktywnych – dodaje prok. Meler.

27-latkowi grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności. Prokuratura wystąpiła do Sądu Rejonowego w Jarocinie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd podzielił argumentację prokuratury i zdecydował, że podejrzany trzy następne miesiące spędzi za kratkami.
 

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2018.02.20

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31