Dostosuj wydruk

Sprawcy muszą mieć świadomość, że są nagrywani [WIDEO]

Sprawcy muszą mieć świadomość, że są nagrywani [WIDEO]

Jarocin. Monitoring. Kamery. Kamery w Jarocinie. Kamery monitoringu w Jarocinie.

 

W Jarocinie jest już 26 kamer monitorujących. Monitoring miasta od ubiegłego roku realizuje spółka Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych [ZOBACZ TUTAJ]. Władze miasta podkreślają, że to inwestycja przede wszystkim w bezpieczeństwo.

 

W tym czasie miejski Big Brother uwiecznił już sporo zdarzeń, głównie drogowych, w tym wyglądające dramatycznie zderzenie ciężarówki z fiatem seicento, do jakiego doszło w maju 2017 roku [ZOBACZ TUTAJ].

Łatwiej ma policja. Dzięki kamerom w ciągu kilku godzin schwytano złodzieja roweru, który ukradł jednoślad spod marketu w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ].

 

Jak informuje miasto, "obraz z monitoringu jest obserwowany na bieżąco w Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego i na komendzie policji". Niedawne zdarzenie z ul. Wyszyńskiego w Jarocinie pokazało, że funkcjonariusze nie zawsze na bieżąco kontrolują to, co nagrywają kamery.

Kiedy w miejski skwer wjechał kierowca bmw, policja interweniowała dopiero po telefonie wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka [ZOBACZ TUTAJ].

- Ten monitoring ma przede wszystkim pomagać policji w wykryciu, ale również żeby potencjalni sprawcy mieli świadomość tego, że są gdzieś nagrani, że zostali zarejestrowani i łatwiej do nich dotrzeć - mówi Józef Hoffmann z Gminnego Centrum Zarzadzania Kryzysowego, które ma dostęp do miejskich kamer.

Raport na temat miejskiego monitoringu w Jarocinie w najnowszej Gazecie Jarocińskiej.

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2018.02.18

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31