Dostosuj wydruk

Zjechali się z całego województwa. Rozmawiali o pieniądzach

Zjechali się z całego województwa. Rozmawiali o pieniądzach

- Większość naszych rozmów dotyczyła ciągle zbyt małych pieniędzy przeznaczanych na służbę zdrowia. Wszyscy wiemy, że to jest od wielu lat największa bolączka wszystkich, począwszy od lokalnych samorządów, aż po szczebel ogólnopolski - stwierdza Stanisław Martuzalski, etatowy członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

 

Rozmowy na te i inne tematy odbywały się w pałacu w Witaszycach, gdzie odbył się Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego.

[o protestach ratowników medycznych domagających się podwyżek przeczytasz TUTAJ]

W spotkaniu uczestniczyli między innymi Lech Janicki, starosta ostrzeszowski, Piotr Kasprz, starosta średzki i Maciej Wasilewski, starosta pleszewski. Gościem specjalnym była Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. W konwencie wzięli udział także prezesi szpitali powiatowych z regionu wielkopolskiego.

- Obrady były bardzo owocne. Od ostatniego posiedzenia konwentu nagromadziło się mnóstwo tematów. Tematów dotyczących przede wszystkim prowadzonych przez powiaty szpitali i te zagadnienia były motywem przewodnim naszego spotkania. Poruszyliśmy też temat cyfryzacji w szpitalach i związanych z tym przepisów, które wchodzą w życie w tym roku - informuje starosta jarociński Teodor Grobelny, który był gospodarzem spotkania.

Podczas konwentu omawiana była między innymi sytuacja wielkopolskich szpitali powiatowych, a zwłaszcza z tym związanych kwestii finansowych. Dyskutowano również nad stanem realizacji projektu EDM, czyli wprowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej w szpitalach.

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2018.02.08

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31