Dostosuj wydruk

Wyrok w zawieszeniu za śmiertelny wypadek

Wyrok w zawieszeniu za śmiertelny wypadek

Na karę jednego roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata skazał Sąd Rejonowy we Wrześni 20-letniego Dawida D. z Jarocina.

Wyrok uprawomocnił się na początku stycznia, a dotyczył śmiertelnego wypadku drogowego z końca sierpnia 2016 roku. Tragedia rozegrała się w Gutowie Małym. Jak ustaliła wrzesińska prokuratura, wtedy 19-letni mężczyzna z Jarocina kierował audi, jechał z kierunku Witkowa w stronę Wrześni, na prostym odcinku drogi zjechał na lewe pobocze, gdzie czołowo uderzył w drzewo. Życie w wypadku straciła siedząca na tylnym siedzeniu 16-letnia mieszkanka Witaszyc. Druga z pasażerek - 19-latka - z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala.

Prokuratura oskarżyła mężczyznę o nieumyślne spowodowanie śmiertelnego wypadku. Dawid D. był trzeźwy. W jego organizmie nie stwierdzono środków odurzających.

Sąd Rejonowy we Wrześni, przed którym toczyła się rozprawa, uznał młodego jarocinianina za winnego popełniania zarzucanego mu czynu. Wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. Orzekł również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 5 lat oraz dozór kuratora na okres próby. Skazany mężczyzna ma zapłacić po 10 tys. zł na rzecz dwóch pokrzywdzonych.

autor: Elżbieta Rzepczyk

Źródło:

Dodano: 2018.02.08

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31