Dostosuj wydruk

Pochwal się swoim kotem. Na Dzień Kota upominki dla kociarzy

Pochwal się swoim kotem. Na Dzień Kota upominki dla kociarzy

W Egipcie były czczone, a w średniowieczu nienawidzone i palone, bo uważano je za wcielenie lub atrybut czarownicy. Dziś nie wywołują już aż tak skrajnych emocji, choć ich posiadacze mogą opowiadać o nich godzinami. W internecie jest sporo (podobno ponad 2 miliony) filmików z kotami, a także memów o tej tematyce. Dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Kota chcemy zaprosić do opowiedzenia o swoich pupilach.  

 

 

Masz kota na punkcie kota? Twierdzisz, że koty są lepsze niż psy? Albo nie zgadzasz się z twierdzeniem, że koty są fałszywe i nie przywiązują się do ludzi? W Twoim domu rządzą koty? Albo masz dwa zwierzątka, które żyją pod jednym dachem, ale wcale nie jak przysłowiowy „pies z kotem”? A może z Twoim pupilem związana jest jakaś wyjątkowa historia? Świętujesz jakoś szczególnie Międzynarodowy Dzień Kota, który przypada 17 lutego? Napisz nam o swoich doświadczeniach, podziel się jakąś śmieszną lub wzruszającą opowieścią związaną z Twoim czworonogiem.

 

Na „kocie opowieści” wraz ze zdjęciami czekamy do czwartku 15 lutego. Można je przesyłać drogą mailową na adres: L.sokowicz@jarocinska.pl lub w komentarzach, jak również za pośrednictwem fanpage "Gazety Jarocińskiej" na Facebooku. Najciekawsze opublikujemy na łamach „Gazety Jarocińskiej”, a autorów nagrodzimy kubkami z podobizną ulubieńca.

 

Ci, którzy chcą świętować dzień kota (sobota 17 lutego) mogą się wybrać do kina "Echo" na specjalny pokaz słynnego filmu "Kedi", który rozpocznie się o godz. 15.00. Cały dochód - pieniądze z biletów oraz datków widzów - zostaną przekazane schronisku w Radlinie, które na wiosnę planuje remont kociarni.

 

 

autor: Lidia Sokowicz

Źródło:

Dodano: 2018.02.08

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31