Dostosuj wydruk

Pojechali za szybko. Stracili prawo jazdy

Pojechali za szybko. Stracili prawo jazdy

Jarocin. Policja. Kontrole w ruchu drogowym. Zatrzymane prawa jazdy.

 

Kolejne osoby straciły prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. We wtorek rano w Zakrzewie w ciągu pół godziny policjanci zatrzymali młodych kierowców, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego.

 - Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego KPP w Jarocinie zauważyli nadjeżdżający w ich kierunku samochód osobowy marki BMW. Przyrząd do pomiaru prędkości, który funkcjonariusze wymierzyli w kierunku pędzącego samochodu wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 105 km/h. Kierującą okazała się 20-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, które posiadała niespełna dwa lata, oraz nałożyli mandat i 10 punktów karnych relacjonuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

Pół godziny później funkcjonariusze wypatrzyli kolejnego pirata drogowego.

- Zmierzyli prędkość nadjeżdżającego w ich stronę samochodu marki Citroen. W tym przypadku miernik prędkości wykazał, że kierowca tego samochodu pędzi z prędkością aż 126 km/h. Kontroli dokonano w obszarze zabudowanym, gdzie górna granica dozwolonej prędkości wynosi 50 km/h. Kierującym citroenem okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Dobrzyca, który swoje uprawnienia do kierowania odebrał zaledwie kilkanaście dni wcześniej - informuje oficer prasowy jarocińskiej policji.

Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został też ukarany mandatem i punktami karnymi.

autor: Elżbieta Rzepczyk

Źródło:

Dodano: 2018.02.07

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31