Dostosuj wydruk

Przebudowa ulicy w Golinie coraz droższa

Przebudowa ulicy w Golinie coraz droższa

Gmina Jarocin zaplanowała, że w tym roku przebuduje ulicę Wojska Polskiego w Golinie. W budżecie na ten cel początkowo przeznaczonych było 1 milion 200 tysięcy złotych.Wszystko wskazuje jednak na to, że inwestycja będzie kosztowała znacznie więcej. Przetarg na wykonanie wygrała jarocińska firma Drobud, która chce za przebudowę niecałe 1,5 mln zł. Dlatego gmina musiała dołożyć brakującą kwotę.

Do sprawy na jednym z ostatnich posiedzeń rady miejskiej odniósł się radny z Goliny Marcin Półrolniczak, przypominając sytuację z ubiegłego roku.- W 2017 roku mieliśmy na tę drogę 800 tysięcy, a po przetargu wyszło 1 milion 100. Niestety, nie dołożyliśmy 300 tysięcy, a było to możliwe, bo posiadaliśmy wolne środki w budżecie. Dziś, po roku, tę samą drogę zamiast budować za 1 milion 100, wybudujemy za 1,5 miliona - wyliczał radny.

I zaznaczył: - Ja sie cieszę, że ona jest w ogóle budowana. Powiem tak: jesteśmy wysoko w rankingach różnego rodzaju organizacji, gazet, ale z zarządzaniem, zwłaszcza tym finansowym słabo. Za te pieniądze moglibyśmy wybudować kolejne drogi na osiedlu w Golinie.

Uwag radnego z Goliny bez komentarza nie pozostawił przewodniczący rady miejskiej Rajmund Banaszyński. - Jeśli już pan mówi o oszczędnościach, to możemy bardzo łatwo to zrobić nie budując drogi w Golinie w roku wyborczym (na jesień 2018 r. planowane są wybory samorządowe - przyp. red.). W przyszłym roku firmy będą miały na pewno dużo łagodniejsze podejście i da się na tej inwestycji zaoszczędzić.

Wszystko jednak wskazuje na to, że ulica Wojska Polskiego w Golinie będzie przebudowana w tym roku. Dodatkowe pieniądze na to zadanie zostały zabrane z przebudowy ulicy Leśnej w Bachorzewie.

[co jeszcze w tym roku będzie robione w Golinie przeczytasz TUTAJ]

 

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2018.02.08

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31