Dostosuj wydruk

Ratownicy z SOR-u czekają na ministerialne dodatki. Prezes podjął decyzję

Ratownicy z SOR-u czekają na ministerialne dodatki. Prezes podjął decyzję

Jarocin. Starostwo Powiatowe. Szpital. Ratownicy medyczni


Niebawem minie siedem miesięcy, jak ratownicy medyczni po ogólnopolskiej akcji protestacyjnej wywalczyli sobie podwyżki. 18 lipca ubiegłego roku ministerstwo zdrowia zaproponowało im 400 zł od lipca i 400 zł brutto od stycznia tego roku [ZOBACZ TUTAJ]

 

Pieniądze dostali tylko ci, który pracują w Zespołach Ratownictwa Medycznego. Nie otrzymali ich ratownicy zatrudnieni w SOR-ach, izbach przyjęć i transporcie sanitarnym. W grudniu resort zdrowia wysłał pismo do prezesów i dyrektorów szpitali, w którym stwierdził, że to szpitale są zobowiązane do wypłacenia pozostałym ratownikom wynegocjowanego dodatku ministerialnego. Taki dokument trafił również do jarocińskiego szpitala. Póki co ratownicy z naszego SOR-u nie otrzymali pieniędzy.

Prezes Leszek Mazurek w przesłanym piśmie do redakcji „Gazety” napisał, że „zarząd szpitala pracuje nad przyznaniem podwyżek dla ratowników medycznych”. Szef spółki szpitalnej mówił dokładnie to samo miesiąc, kiedy pytaliśmy go o tę sprawę.Jestem przeciwny różnicowaniu ratowników i uważam, że zarząd szpitala powinien jak najszybciej uregulować tę sprawę. Będę starał się wyjaśnić, dlaczego taka sytuacja ma miejsce. Tym bardziej, że ościenne szpitale wywiązują się ze zobowiązań wobec ratowników. Dla mnie takie postępowanie zarządu szpitala jest niezrozumiałe i niepoważne - mówi Karol Matuszak, przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu w Jarocinie.

 

[ AKTULALIZACJA 09: 53]
 Sprawa dodatków ministerialnych ruszyła z miejsca.

- Półtorej minuty temu zapadła decyzja, że ratownicy z SOR-u otrzymają dodatki do najbliższej wypłaty. Na razie będą wypłacone tylko za styczeń - poinformował portal Leszek Mazurek, prezes szpitala.              
 

 Walczą o podwyżki dla wszystkich. Pikieta ratowników medycznych w Poznaniu [ZOBACZ TUTAJ]   

Czytaj również: Podwyżka dla prezesa szpitala? „Byłoby pięknie”. „To jest oburzające”.       

autor: Elżbieta Rzepczyk

Źródło:

Dodano: 2018.02.06

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31