Dostosuj wydruk

Piosenka jarocińskiego zespołu ma 5 mln wyświetleń na YouTube [ZOBACZ WIDEO]

Piosenka jarocińskiego zespołu ma 5 mln wyświetleń na YouTube [ZOBACZ WIDEO]

Rass Tomi & Dzieciuff Squad. Piosenka SKAkana. Pokręciło się. 5 mln odsłon Piosenki SKAkanej

 

5.012.577 - dokładnie tyle razy do dzisiejszego poranka odtworzono utwór jarocińskiej formacji Dzieciuff Squad. To prawdziwy rekord, jeśli idzie o twórców z naszego terenu, którzy postanowili wykorzystać internet, do prezentowania swoich dzieł.

Piosenka SKAkana trafiła na popularny serwis YouTube w listopadzie 2010 roku. Łatwo obliczyć, że średnio każdego dnia przybywało jej 1.891 odsłon, co daje 78 wyświetleń na godzinę. Zważając na długość utworu, niemal cały czas na świecie ktoś może słuchać piosenki stworzonej w Jarocinie.

- To bardzo miłe, ale to tylko wyświetlenia - mówi skromnie Tomasz Jankowski, kompozytor utworu, i nauczyciel. Dlaczego właśnie ta piosenka zyskała taką popularność?

 

- Widocznie się podoba dzieciom. Swojego czasu dość długo gościła na antenie Mini Mini, pojawiła się też na kilku składankach płytowych. Sądzę, że po prostu trafiła w gust najmłodszych - dodaje Jankowski.

 

Piosenka SKAkana pochodzi z debiutanckiej płyty Rass Tomi & Dzieciuff Squad „Pokręciło się”. Do niej stworzono też pierwszy teledysk. Autorem animowanego obrazu jest Michał Stachowiak, który klip wymyślił i zrealizował.

Słuchajcie, oglądajcie, cieszcie się. I wspólnie bijmy kolejny rekord.

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2018.02.05

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31