Dostosuj wydruk

Rozpoczyna się budowa ubojni drobiu w Golinie. Zakład ma być gotowy do końca roku

Rozpoczyna się budowa ubojni drobiu w Golinie. Zakład ma być gotowy do końca roku

Jarocin. Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy ubojni drobiu w strefie ekonomicznej w Golinie.

 

To największa na przestrzeni ostatnich lat inwestycja zewnętrzna na naszym terenie. Inwestor - warszawska firma Pożywność, która latem ubiegłego roku zakupiła za ponad 2,7 mln zł teren od gminy Jarocin - ma wydać na budowę zakładu blisko 130 mln zł. Infrastrukturę realizuje firma Trasko z Ostrzeszowa, która ma już na koncie szereg podobnych obiektów. - Wszystko będzie gotowe przed końcem roku - deklaruje przedstawiciel wykonawcy.

 

W rogu działki u zbiegu ulic Moszczeńskiej i Leśnej w Golinie [ZOBACZ GALERIA] stanęły w ostatnich dniach między innymi kontenery z zapleczem technicznym dla wykonawcy. Uwagę zwraca pracujący generator. - Okazało się, że działka nie ma jeszcze prądu i wody - mówił nam w poniedziałek jeden pracujących na miejscu robotników. Tymczasem vis a vis terenu stoi trafostacja. - Jest w strefie prąd, tylko załatwiamy warunki przyłączeniowe do trafostacji na potrzeby budowy - tłumaczy kierownik Wojciech Więcek.

 

Ubojnia drobiu w Golinie ma przerabiać nie bagatela 13 tys. kurcząt na godzinę. W dokumentach inwestor deklaruje zatrudnienie kilkuset osób. Rozpoczęcie budowy kończy wieloletnie zabiegi samorządu o zagospodarowanie strefy w Golinie, w którą zainwestowano ponad 6 mln zł.

To nie koniec, bo PWiK ma wybudować do strefy sieć kanalizacyjną, wodociągową i gazową [ZOBACZ TUTAJ]. Łącznie nakłady mogą sięgnąć 20 mln zł.  

 

Na przestrzeni lat pojawiały się informacje, że w strefie może rozpocząć działalność zakład z branży drzewnej, opakowaniowej, a nawet motoryzacyjnej. Nie wszystkim mieszkańcom podoba się pomysł budowy niedaleko wsi drugiej ubojni przemysłowej. Zarówno władze gminy, jak inwestor zapewniali jednak, że zakład nie będzie uciążliwy.

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2018.01.29

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31