Dostosuj wydruk

Wichura się zbliża. Część mieszkańców nie ma prądu. Strażacy w akcji

Wichura się zbliża. Część mieszkańców nie ma prądu. Strażacy w akcji

Jarocin. Mieszkańcy za pośrednictwem DAJ ZNAĆ informują nas, że nie mają prądu. W tej chwili energii pozbawione są gospodarstwa domowe na jarocińskich Ługach. Między innymi na ul. Dunajeckiej.

 

Przerwy w dostawie prądu mają też mieszkańcy gminy Jaraczewo. Niewykluczone, że to wynik silnych opadów. Tymczasem nad nasz region nadciąga Orkan Fryderyka.

 

Za oknami już widać diametralną zmianę pogody. Przed południem świeciło słońce teraz pada gęsty ciężki śnieg. Wieczorem podmuchy wiatru mogą sięgać nawet 100 km/h. [ZOBACZ TUTAJ].

 

Póki co Energa – główny operator na naszym terenie - nie informuje o przerwach w dostawie prądu. Jedyne wyłączenie awaryjne, o ktorym informuje Pogotowie Energetyczne - dotyczy teraz sąsiedniej gminy Dobrzyca.

 

[19:15]

 

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że przewróciła się jedna z magistrali na granicy gminy Jarocin i Jaraczewo. W tamtym rejonie działa teraz pogotowie energetyczne.

Nie wiadomo, jak długo potrwa usuwanie awarii, chociaż z informacji od mieszkańców wiemy, że w kilku punktach już przywrócono zasilanie.

 

 

[19:55]

 

Kilka razy do tej pory interweniowała straż pożarna. W Sławoszewie dwa zastępy zaangażowano do samochodu osobowego, który wpadł do rowu. W Łuszczanowie strażacy z JRG Jarocin ugasili pożar komina w domu jednorodzinnym, a ochotnicy usunęli powalone drzewo w Niedźwiadach.

 

 

[piątek 19 grudnia, 07:50]

 

Sporo naszych gospodarstw domowych wciąż nie ma pełnego zasilania. Jak przekazują nam mieszkańcy za pośrednictwem DAJ ZNAĆ – problem dotyczy jednej fazy.

Energa informuje, że dostawa prądu ma zostać przywrócona jeszcze przed południem.

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2018.01.18

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31