Dostosuj wydruk

Pierwszy atak zimy. "Nigdzie nie widać odśnieżarek czy posypywarek"

Pierwszy atak zimy.

Jarocin. Gmina Jarocin. Powiat Jarociński. Ziemia Jarocińska. Zima na drogach. Atak zimy w Jarocinie.

 

Od wczesnych godzin porannych na naszym terenie pada śnieg. Towarzyszący mu silny wiatr powoduje, że w wielu miejscach, zwłaszcza w otwartym terenie, tworzą się niewysokie zaspy. W tej chwili warstwa opadu nie jest duża. Kierowcy powinni jednak uważać.

 

Oczywiście pojawia się odwieczny problem. Kogo zaskoczyła zima. Kierowców czy drogowców?

 

- Jest godzina 8.30, pierwszy "atak zimy", a nigdzie nie widać odśnieżarek czy chociaż posypywarek na ulicach... Jadąc od Żerkowskiej do ulicy Wojska Polskiego widziałam dwie male stłuczki - za ślisko, zero przyczepności kół do drogi – pisze do nas czytelniczka za pośrednictwem DAJ ZNAĆ. - Na nic zdaje się mała prędkość i duża odległość. Proszę o interwencje, nawet główne drogi są nie ruszone.. nie wspominając o tych bocznych z których nawet trudno wyjechać na główną.

 

Też widzicie ten problem? Gdzie jest najgorzej? Piszczcie w komentarzach i na nasze fanpage.

 

Miejska strona internetowa podaje gdzie i kiedy należy zgłaszać problemy na naszych drogach w okresie zimowym. "Do gminy Jarocin należy obowiązek odśnieżania oraz utrzymania czystości tych dróg i chodników, przy których nie ma prywatnych posesji oraz nieruchomości i których właścicielem jest gmina" - przypomina magistrat. 

Wszelkie zastrzeżenia oraz zgłoszenia dotyczące odśnieżania dróg gminnych, parkingów, ścieżek rowerowych i chodników należy zgłaszać telefonicznie pod numerami telefonów: całodobowo: 519 320 266, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-16:00: 62 749 96 29, 62 749 95 42, 62 749 95 43.

DROGI POWIATOWE

Wszelkie zastrzeżenia oraz zgłoszenia dotyczące odśnieżania dróg powiatowych, parkingów, ścieżek rowerowych i chodników znajdujących się w pasie dróg powiatowych należy zgłaszać telefonicznie pod całodobowym numerem telefonu: 728 325 436.

DROGA EKSPRESOWA S11 (wraz z łącznikiem) i DROGI KRAJOWE nr 11,12, 15

Wszelkie zastrzeżenia oraz zgłoszenia dotyczące odśnieżania dróg krajowych i chodników znajdujących się w pasie dróg krajowych należy zgłaszać telefonicznie zarządcy tj. Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu Rejon Środa Wlkp. Obwód Drogowy w Jarocinie pod numerem telefonu: 62 747 20 66, 698 629 825.

DROGA WOJEWÓDZKA nr 443 (Jarocin-Tuliszków), była DK 11 (węzeł Mieszków-Jarocin /rondo/)

Wszelkie zastrzeżenia oraz zgłoszenia dotyczące odśnieżania drogi wojewódzkiej, chodników, parkingów znajdujących się w pasie drogi wojewódzkiej należy zgłaszać telefonicznie zarządcy tj. do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Rejon Dróg Wojewódzkich w Ostrowie Wlkp. pod numerem telefonu: 61 22 58 478 w dni robocze od godz. 7.00 – 15.00 oraz w pozostałych w godzinach prowadzenia dyżurów zimowego utrzymania.

 

 [AKTUALIZACJA 9:00]

Póki co policja otrzymała jedno zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. - Mieliśmy informację, że w Lubini Małej samochód znajduje się w rowie. Policjanci udali się na miejsce - informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.


[09:24]


Nasi internauci informują o zdarzeniu na drodze Cielcza - Cząszczew. Samochód ciężarowy wpadł do rowu, uderzył w słup energetyczny, który częściowo został uszkodzony. - Zerwanie linie leżą  na drodze - pisze pan Kamil.      

 [10:33]

Śniegu na naszych drogach coraz więcej. Bardzo ślisko jest w tej chwili na drogach powiatowych i miejskich. Auta zdążyły już zajeździć warstwę śniegu. Nasi reporterzy widzieli na mieście kilka działających piaskarek (zdjęcie) z pługami.

Na drogach powiatowych widać interwencję drogowców na łukach i podjazdach. Ale nie wszędzie służby już dotarły. Na ul. Węglowej, na górce w kierunku ul. Powstańców Wlkp., utknęła na moment ciężarówka. Nieciekawie wyglądała jeszcze pół godziny temu sytuacja na ul. Powstańców (wiadukty). - Żeby na nie wjechać trzeba się naprawdę rozpędzić - ostrzegali kierowcy aut ciężarowych.  

Tymczasem zadzwonił do nas Pan Krzysztof. - Nie widziałem żadnej piaskarki w Jarocinie. Wyjazd z ul. Kasztanowej jest niemożliwy. Samochody muszą cofać. Rozumiem, że pada i pewnie czekają, aż ustaną, opady, ale po co czekać? Żeby coś się wydarzyło – zwraca uwagę czytelnik.

Za moment pokażemy raport WIDEO z naszych dróg.

Drogi to nie jedyny kłopot.  - Wejścia do klatek schodowych na osiedlu Rzeczypospolitej są nieodśnieżne. Tam wejścia liczą po 15 stopni i są z płytek. Nie można ujść - ostrzega jedna z mieszkanek. 

Choć na naszych chodnikach i drogach bywało już zimą gorzej. ZOBACZ TUTAJ       

[10:38]

UWAGA utrudniena na DK 12 w kierunku Leszna/Gostynia. Jak informuje portal gostynska.pl - ciężarówka wypadła z drogi na obwodnicy Borku Wlkp. [ZOBACZ TUTAJ]

[AKTUALIZACJA 13:50]

Trzy kolizje odnotowała dzisiejszego dnia policja.  
 W Lubini Małej kierująca oplem nie dostosowała prędkości do warunków ruchu. Uderzyła w barierę energochłonną i wjechała do rowu. Sprawczynię kraksy ukarano mandatem.

Z kolei na ul. Leśnej w Cielczy jadący mercedesem wpadł w poślizg, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w słup energetyczny.
Trzy pojazdy zderzyły się na ulicy Zacisznej w Jarocinie. Policja nie zna jeszcze szczegółów zdarzenia.                 

 

/informacja jest aktualizowana/

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2018.01.16

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31