Dostosuj wydruk

Kto zagra podczas Jarocin Festiwal 2018?

Kto zagra podczas Jarocin Festiwal 2018?

Jarocin. Jarocin Festiwal 2018. Wielkopolskie Rytmy Młodych. Kto zagra na festiwalu?

 

 

 

Kiedyś Wielkopolskie Rytmy Młodych, największy festiwal muzyki młodzieżowej w Polsce, dzisiaj Jarocin Festiwal, próbujący utrzymać tradycję imprez z lat 70' i 80'. Od zawsze festiwal  był ważnym przeżyciem dla młodych ludzi z całej Polski, a przede wszystkim z Jarocina. Kto zagra na Jarocin Festiwal w 2018 roku?

 

Możliwość wystąpienia na jarocińskich scenach było pewnego rodzaju furtką do dalszej kariery dla wielu zespołów. Między innymi w Jarocinie debiutowały takie kapele jak Dżem, T.Love, Acid Drinkers czy Hey.

Co roku Jarocin Festiwal przyciąga tysiące uczestników, którzy chcą bawić się przy swoich ulubionym kapelach lub poznawać nowe dźwięki zaprezentowane przez mniej znanych artystów.

 

[ZOBACZ TAKŻE] Tego o Jarocin Festiwal nie wiedzieliście. [TUTAJ]

 

Na organizatorów tegorocznego festiwalu spadła fala krytyki. Czytamy opinie niezadowolonych festiwalowiczów, że inicjatorzy odeszli od stałej formuły i "zabili Jarocin". Porozstawiane sceny w całym Jarocinie nie wszystkim przypadły do gustu, a i line-up nie każdemu się spodobał.

Głównie zabolało to obrońców muzyki rockowej, którzy uważali, że za dużo artystów ze środowiska hip-hopowego będzie występowało na festiwalu, który jednak kojarzy się z cięższym brzmieniem. Cała miesznka brzmień wzbudzała różne odczucia wśród uczestników festiwalu. Jeden z internautów określił nowy Jarocin "Festynem rodzinnym".

 

Przypomnijmy, że w lipcu podczas Jarocin Festiwal 2017 były cztery estrady porozstawiane w całym mieście: scena Park, scena w Ruinach, Przy Stawie i scena Rynek.

 

Pomimo wszystkich gorzkich słów krytyki, duża część fanów, która przed imprezą narzekała na koncepcję tegorocznego wydarzenia, po festiwalu przekonała się do nowej formuły.

 

Wydarzenie zakończyło się sporym sukcesem w mediach i wśród uczestników festiwalu. Organizatorzy pokładają dużą nadzieję w Jarocin Festiwal 2018 - w kolejną edycje imprezy, która niezaprzeczalnie jest wizytówką Jarocina.

 

Piękne zwieńczenie niezwykle udanego festiwalu. (...) Zmiany na festiwalu poszły w dobrą stronę. Jarocin tętnił muzycznym życiem. Świetnie sprawdziła się Scena Park. Scena Nad Stawem to też strzał w dziesiątkę (gdzie indziej mogłoby zaprezentować się tyle nieznanych zespołów?). Organizatorzy twierdzili na pożegnanie, że w przyszłości będzie jeszcze lepiej - napisał branzowy miesięcznik "Teraz Rock".

 

 

Wiemy, że Jarocin Festiwal 2018 odbędzie się w lipcowy weekend (13-15 2018 roku). Nie ma jeszcze informacji na temat artystów, którzy mają wystąpić na przyszłorocznej imprezie, więc dajemy szansę naszym Czytelnikom żeby zaproponowali swoje ulubione kapele lub ulubionych artystów, których chętnie zobaczyliby na jarocińskich scenach w przyszłym roku.

Kto wie, może organizatorzy wezmą to sobie do serca i spełnią Wasze propozycje. 

 

Uważasz, że na wcześniejszych festiwalach brakowało kogoś, kto powinien pokazać się szerszej publiczności? Czy może chciałbyś żeby Twój ulubiony wykonawca zagrał podczas Jarocin Festiwal 2018? Napisz swoje propozycje w komentarzu.

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2017.12.17

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31