Dostosuj wydruk

Mieszkanie Plus: Pierwsze lokale w Jarocinie przyznane [ZDJĘCIA]

Mieszkanie Plus: Pierwsze lokale w Jarocinie przyznane [ZDJĘCIA]

Mieszkanie Plus. Jarocin. JOK Jarocin.

 

 

Adres, numer i przydział konkretnego mieszkania otrzymali pierwszy beneficjenci programu Mieszkanie Plus, którzy wiosną 2018 roku wprowadzą się do powstających właśnie lokali. Uroczystość przyznania mieszkań odbyła się w sobotę 9 grudnia w Jarocińskim Ośrodku Kultury, do którego przyszło 258 rodzin, by odebrać decyzje o przyznaniu lokalu. Z tej okazji do naszego miasta przyjechało też wielu gości m.in. wicepremier Jarosław Gowin, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz posłowie Piotr Kaleta i Tomasz Ławniczak. Ten ostatni odczytał list od prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Uroczystość cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów, w tym także ogólnopolskich.

- Wracają do nas rodziny, które wiele lat przebywały poza naszym krajem, a chcą z powrotem osiedlić się w Jarocinie - powiedział burmistrz Adam Pawlicki, otwierając uroczystą galę w Jarocińskim Ośrodku Kultury. - Chciałbym bardzo serdecznie pogratulować wszystkim mieszkańcom Jarocina, że jesteście państwo liderami w skali całej Polski - dodał wicepremier, Jarosław Gowin.

Najwcześniej mieszkania zostaną oddane w Siedleminie. To właśnie tam wprowadzi się pierwszych 96 beneficjentów programu, a wśród nich dziesiątki rodzin nie tylko z naszego terenu, którym w marcu zostaną przekazane klucze. Największe osiedle powstaje natomiast w Jarocinie przy ul. Siedlemińskiej, gdzie docelowo ma stanąć aż 228 mieszkań.

Program budowy tych lokali nie jest zamknięty, a jak zapewnia Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, będzie kontynuowany tak długo, jak duże będzie zapotrzebowanie na mieszkania o tym standardzie.

ZOBACZ TAKŻE: Budujemy mieszkania o połowę tańsze

autor: Sebastian Matyszczak

Źródło:

Dodano: 2017.12.09

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31