Dostosuj wydruk

Pijany kierowca ranił ścigających go policjantów. Wcześniej ukradł samochód

Pijany kierowca ranił ścigających go policjantów. Wcześniej ukradł samochód

Na trzy miesiące trafił za kratki 44-letni kierowca renault megane. Uciekał przed policją, w czasie pościgu funkcjonariusze zostali ranni. Mocno ucierpiał też radiowóz.

Jarocińscy policjanci próbowali zatrzymać w Kotlinie samochód osobowy, który brał udział w zdarzeniu drogowym na terenie powiat pleszewskiego i oddalił się z miejsca. Pomimo dawanych sygnałów, siedzący za kierownicą renault megane, nie zareagował i odjechał w kierunku Jarocina. Funkcjonariusze podjęli pościg krajową „11”

 

- W pewnym momencie mundurowi wyprzedzili uciekiniera i zmusili go do zatrzymania. Gdy policjanci podeszli do renault, jego kierowca gwałtownie ruszył przejeżdżając po stopie jednego z mundurowych a drugiego, który usiłował wyjąć kluczyki ze stacyjki, zepchnął wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy. Kierowca uderzył jeszcze w oznakowany radiowóz i dalej kontynuował swój szaleńczy rajd. W trakcie ucieczki podejrzany dopuścił się szeregu wykroczeń - niestosowanie się do linii podwójnej ciągłej, zakazu wyprzedzania, zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniach oraz powodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – relacjonuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

Policjanci zaczęli ponownie ścigać kierującego renault. Do pomocy został wysłany kolejny patrol policji, który wskazane auto zauważył w Witaszycach.

- Kierowca megane, na widok kolejnego radiowozu, zjechał na zatoczkę autobusową. Policjanci zatrzymali agresywnego kierowcę. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego - dodaje policjantka.

W organizmie uciekiniera stwierdzono 2,8 promila alkoholu. Mężczyzna miał też bezterminowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wszelkich kategorii. Ustalono także, że pojazd, którym uciekał 44-latek, nie jest jego własnością. Kryminalni szybko ustalili przebieg zdarzeń.

 

Zatrzymany mężczyzna w dniu zdarzenia, w godzinach przedpołudniowych włamał się do mieszkania właściciela samochodu, skąd zabrał kluczyki do pojazdu następnie wsiadł do zaparkowanego na posesji renault i odjechał.

 

Sąd Rejonowy w Jarocinie zastosował wobec 44-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.

autor: Elżbieta Rzepczyk

Źródło:

Dodano: 2017.12.07

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31