Dostosuj wydruk

Czy rozpoczną się rozmowy związkowców z prezesem szpitala?

Czy rozpoczną się rozmowy związkowców z prezesem szpitala?

Coraz bardziej napięta sytuacja w jarocińskim szpitalu. Dzisiaj miało się odbyć spotkanie prezesa lecznicy ze związkami zawodowymi. Termin rozmów ustalono w ubiegłym tygodniu po tym, jak pracownicy szpitala opowiedzieli się w referendum za strajkiem [ZOBACZ TUTAJ].

Jak twierdzą związkowcy jest ono pod znakiem zapytania, bo prezes na spotkanie miał też zaprosić prócz związkowcy pracowników spółki. - Stwierdziliśmy, że my w ten sposób nie będziemy rozmawiać, bo to nie są negocjacje, jeżeli na sali jest 50 osób. Teraz dostaliśmy informację, że być może w poniedziałek będziemy się mogli spotkać z panem prezesem - mówi Sławomir Zieliński, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych koło w Jarocinie. - Jesteśmy elastyczni, ale wszystko ma swoje granice. Trzeba pochodzić z szacunkiem do drugiej strony. My tak staramy się postępować, ale druga strona nie traktuje nas poważnie - dodaje lider związku.

Z prezesem Leszkiem Mazurkiem nie udało nam się porozmawiać. - Na spotkanie zostali zaproszeni szefowie związków. Mogą wziąć w nim udział również pracownicy - poinformowała nas sekretarka.
 

Pielęgniarki, położne i ratownicy medycznie o podwyżkę płac upominali się już w lutym 2015 roku.  

autor: Elżbieta Rzepczyk

Źródło:

Dodano: 2017.12.06

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31