Dostosuj wydruk

Jak zjeść matematycznego słonia? Wykład w ZSP1

 Jak zjeść matematycznego słonia? Wykład w ZSP1

Projekt. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. ZSP 1. Jedynka. Matemtyka.

 

 

Jak zjeść matematycznego słonia? Co wspólnego z maturą ma wspinaczka na szczyt?

 

Dariusz Kulma - nauczyciel matematyki, pasjonat, laureat nagrody Nauczyciela Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie, wygłosił wykład w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

 

[CZYTAJ TAKŻE] Nasi uczniowie ze Stypendami Prezesa Rady Ministrów[TUTAJ]

 

Gość poprowadził warsztaty z GeoGebry dla nauczycieli matematyki, a dla całego grona wykład "Jak skutecznie uczyć się matematyki i nie tylko..."

 


Bycie nauczycielem to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim całokształt działań wychowawczych, nie jest ważne czego uczysz, ale jak uczysz. Nauczyciel nie będzie miał rezultatów, jeśli nie uda mu się dotrzeć do ucznia, nie będzie chciał go zrozumieć, po prostu go nie polubi... -  jedna z najważniejszy zasad według Dariusza Kulma

 

 

Odbiorcami motywacyjnego wykładu byli tegoroczni maturzyści, którzy dowiedzieli się jak ważne jest określanie celu, tworzenie warunków i jakimi metodami przygotowywać się do egzaminu maturalnego.

 

 

Spotkanie odbyło się przy realizacji projektu "Rozwój kompetencji kluczowych w szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie jarocińskim", który obejmuje 5 szkół na naszym terenie: II LO i Technikum nr 1 w ZSP nr 1,  III LO i Technikum nr 2 w ZSP nr 2 oraz  Technikum w ZSPB w Tarcach.

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2017.12.07

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31