Dostosuj wydruk

Komisja opiniuje budżet. Radny ZJ do opozycji: Zaczynacie "rozkminiać" poszczególne dane

Komisja opiniuje budżet. Radny ZJ do opozycji: Zaczynacie

Wczoraj Komisja Budżetu i Finansów Rady Miejskiej w Jarocinie opiniowała przyszłoroczny budżet. Radni opozycyjnego PSL-u dosłownie zasypali pytaniami obecną na posiedzeniu skarbnik Agnieszkę Stachowiak i towarzyszących jej urzędników.

 

Marcin Półrolniczak i Katarzyna Szymkowiak (nie jest członkiem komisji) zadawalali szczegółowe pytania dotyczące zapisów budżetowych i Wieloletniej Prognozy Finansowej. Dociekali też kwestii związanych z zaplanowanym do sprzedaży majątkiem gminy. Nie na wszystkie pytania padły odpowiedzi.

W końcu radny Ireneusz Lamprecht (Ziemia Jarocińska) zaapelował do peeselowców, by jak to ujął „przestrzegać procedury uchwalania budżetu”.

- Te pytania, które zadajecie dzisiaj na komisji budżetu, to powinniśmy przeprowadzić na poszczególnych komisjach, które się już odbyły. Dzisiaj komisja budżetu ma wysłuchać, przedstawiane przez poszczególnych przewodniczących komisji opinie, jakie państwo wydaliście i ewentualne wnioski (…) – mówił radny ZJ.

 

- Takie opinie są już sporządzone, każdy z przewodniczących ma i ta dyskusja szanowni państwo, powinna być na dziedzinowych komisjach. Dzisiaj mamy zaopiniować ewentualne wnioski i propozycje. Wy teraz zaczynacie „rozkminiać” poszczególne dane. No jesteśmy troszeczkę spóźnieni.

 

PSL złożył dwa wnioski o zmianę w zapisach budżetowych – ograniczenia środków na promocję i zmiany przeznaczenia części rezerwy budżetowej. Większościowa ZJ odrzuciła pierwszą propozycję i zgłosiła wniosek o przerwę w obradach.

 

Posiedzenie ma być kontunuowanie jutro o godzinie 15.00.

ZOBACZCIE zapis wideo z poniedziałkowej dyskusji.

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2017.12.05

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31