Dostosuj wydruk

Prawie dwa lata znęcał się nad partnerką. Rozciął jej palec nożem do tapet. Trafił do aresztu

Prawie dwa lata znęcał się nad partnerką. Rozciął jej palec nożem do tapet. Trafił do aresztu

28-letni mieszkaniec gminy Jarocin trafił na trzy miesiące do aresztu. Miał się znęcać fizycznie i psychicznie nad partnerką.

- Pokrzywdzona zdecydowała się poinformować o tym fakcie policję po niemal dwóch latach znoszenia upokorzeń i wyzwisk. Jak wynikało ze zgłoszenia, jej partner stawał się nadpobudliwy, gdy spożywał alkohol. Wszczynał awantury domowe, wyzywał konkubinę słowami wulgarnymi. Niszczył sprzęt domowy. Mężczyzna stosował wobec swojej partnerki również groźby - relacjonuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 Prawie dwa lata kobieta znosiła i ukrywała zachowania partnera. Dopiero, gdy ten podczas szarpaniny rozciął jej palec nożem do tapet, zaczęła poważnie obawiać się jego gróźb i złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na jej szkodę - dodaje policjantka.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali bardzo bogaty materiał dowodowy potwierdzający psychiczne i fizyczne znęcanie się nad konkubiną przez zatrzymanego.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty za znęcanie się nad rodziną i uszkodzenie mienia. Policja prokuratura wnioskowały o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Jarocinie postanowił, że 28-latek spędzi trzy najbliższe miesiące w areszcie.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.


 

autor: Elżbieta Rzepczyk

Źródło:

Dodano: 2017.12.05

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31