Dostosuj wydruk

Burmistrz ogłosił konkursy dla stowarzyszeń i fundacji

Burmistrz ogłosił  konkursy dla stowarzyszeń i fundacji

Jarocin. Otwarte konkursy ofert. Realizacja zadań. Burmistrz Jarocina. Kultura i sztuka. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

 

Burmistrz Jarocina ogłosił otwarte konkursy ofert na wsparcie i powierzenie realizacji zadań w zakresie m. in. turystyki, sztuki, ochrony dóbr kultury i pomocy społecznej.

 

Efektem przeprowadzonych konsultacji społecznych jest ogłoszenie po raz pierwszy konkursu ofert na wsparcie projektów turystycznych. Tym razem pula środków jest o 100.000 zł większa niż w bieżącym roku burmistrz przeznaczył na projekty kulturalne.

 

Dodatkowa kwota została także skierowana na wydarzenia związane z 100. rocznią wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

[CZYTAJ]Jarociński rysownik nagrodzony w prestiżowym konkursie „Kreatury 2017”[KLIKNIJ]

 

Adam Pawlicki ogłosił także konkurs ofert na przydzielanie zadań z zakresu pomocy społecznej, świadczenie usług opiekuńczych oraz specjalistycznych.

 

 

Pierwszy raz także została wydzielona kwota na projekty masowej aktywności sportowej, takiej jak spacery nordic walking czy biegi rekreacyjne.

 

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej również ogłosił konkurs ofert m. in na prowadzenie świetlic opiekuńczo-wychowawczych i socjoterapeutycznych, półkolonie w czasie ferii zimowych czy zajęcia promujące zdrowy styl życia.

 

 

 

W najbliższych dniach, burmistrz ma ogłosić kolejne konkursy na wsparcie zadań z zakresu edukacji pozaszkolnej i nauki, sportu szkolnego oraz opieki nad bezpańskimi zwierzętami.

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2017.12.05

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31