Dostosuj wydruk

Jarociński rysownik nagrodzony w prestiżowym konkursie „Kreatury 2017”

Jarociński rysownik nagrodzony w prestiżowym konkursie „Kreatury 2017”

Jarocin. Kultura Jarocin. Komiks o Jarocinie. Twórca komiksu o Jarocinie. Jacek Kowalski. Kreatury 2017. Nagroda dla Jacka Kowalskiego

Jacek Kowalski, jarociński rysownik komiksów i twórca postaci w grach komputerowych, nagrodzony w prestiżowym konkursie Kreatury 2017.

W sumie agencja GoldenSubmarin dla której pracuje jarociniak, otrzymała dwie nagrody i cztery wyróżnienia w trakcie finałowej gali, która odbyła się w Warszawie.

 

Konkurs niezależnej polskiej kreacji Kreatura jest organizowany przez prestiżowy magazyn branżowy „Media & Marketing Polska” od 1996 r. Jak piszą twórcy, ideą jest „wyróżnienie i uhonorowanie polskiej sztuki reklamowej. Prace biorące udział w konkursie oceniane są pod kątem oryginalności i innowacyjności pomysłu oraz ponadprzeciętnej jakości wykonania.

 

Kowalski otrzymał nagrodę za komiks „Legenda Północy” stworzony na zlecenie firmy z branży piwowarskiej. Efekty jego działań można podziwiać między innymi na muralach reklamujących markę [ZOBACZ WIDEO]

 

Jacek Kowalski rysował w przeszłości również dla Gazety Jarocińskiej. Spod jego piórka wychodziły między innymi „Noworoczne szopki samorządowe”. Kilka lat temu współtworzył komiks dotyczący historii Jarocina [ZOBACZ TUTAJ] wspólnie z David J. Prescott.

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2017.12.04

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31