Dostosuj wydruk

Burmistrz Jarocina witany na konwencji Zjednoczonej Prawicy

Burmistrz Jarocina witany na konwencji Zjednoczonej Prawicy

W weekend w Warszawie odbyła się Konwencja Zjednoczeniowa Polski Razem Zjednoczonej Prawicy, której liderem jest obecny minister Jarosław Gowin (w przeszłości Platforma Obywatelska).

 

Na spotkaniu zorganizowanym na stadionie PGE Narodowy stawiło się kilkaset osób – w tym posłowie i senatorowie, a także członkowie obecnego rządu - między innymi Mariusz Błaszczak (Prawo i Sprawiedliwość).

 

Zrobiona z rozmachem konwencja, której przyglądały się kamery ogólnopolskich telewizji, rozpoczęła się od przywitań. Prowadzący spotkanie przedstawili najważniejszych gości z imienia i nazwiska (zobacz wideo od 15 minuty).

 

Wielkopolskę w Warszawie reprezentowali między innymi prezydenci Kalisza i Leszna. - Są z nami również wójtowie i burmistrzowie – przedstawili prowadzący i wymienili całą listę samorządowców – z Proszowic, Trzebnicy, Supraśla, Baborowa, Nysy, Staszowa, Wieliczki, Skaryszewa, Osieka, Końskiego i Świątnik.

 

Wśród nich znalazł się Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, a także Piotr Psikus, burmistrza Kępna z którym nasz włodarz od dawna jest zaprzyjaźniony.

 

W przeszłości Stowarzyszenie Ziemia Jarocińska poparło Psikusa w wyborach parlamentarnych. Do niedawna szef kępińskiego samorządu zasiadał w radzie nadzorczej jarocińskiego PWiK. Z kolei burmistrz Adam Pawlicki jest członkiem rady nadzorczej Wodociągów Kępińskich (Prezesem jest tam pochodząca z Jarocina Katarzyna Dudziak, w przeszłości prezes JTBS-u).

 

Od dawna słychać, że Adam Pawlicki, który szczyci się tym, że jest bezpartyjny, sympatyzuje z ugrupowaniem Gowina. Przy każdej okazji podkreśla dokonania rządu – nie jednak bezpośrednio PiS-u, a właśnie „zjednoczonej prawicy” - choćby z kontekście programu Mieszkanie Plus czy budowy obwodnicy miasta [ZOBACZ TUTAJ].

 

- Nie udało im się z Kukizem, nie udało z PiS-em, to poszli tam – komentuje obserwator lokalnej sceny politycznej i przypomina wysiłki byłego starosty i członka ZJ Bartosza Walczaka, który już nawet płacił składki członkowskie w PiS-e. Okazało się jednak, że do partii nie został przyjęty [ZOBACZ TUTAJ]

 

Rzeczywiście w 2015 roku burmistrz Adam Pawlicki, starosta Bartosz Walczak, wiceburmistrz Robert Kaźmierczak i radny Mariusz Kaźmierczak gościli w Lubinie na oficjalnym wieczorze wyborczym Pawła Kukiza, który wtedy zrobił trzeci wynik w wyborach prezydenckich. Krótko po tym muzyk wystąpił w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ].

 

Na relacji wideo [ZOBACZ NIŻEJ] wśród gości sobotniej konwencji PR, nie widać burmistrza Jarocina. Sam Adam Pawlicki nie pochwalił się również tym faktem w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco pokazuje między innymi wydarzenia z życia samorządu ze swoim udziałem. Wszystko wskazuje na to, że szefa gminy nie było na spotkaniu w stolicy.

[AKTUALIZACJA 13:50]

Burmistrz Adam Pawlicki w rozmowie z portalem przyznaje, że rzeczywiście nie było go w Warszawie. - Jestem w stałym kontakcie z przedstawicielami PR, jednak zaproszenie na konwencję otrzymałem dopiero w czwartek. Wówczas miałem już plany na sobotę i nie mogłem ich zmienić. Myślę, że gdyby przyszło wcześniej, wybrałbym się na Narodowy - tłumaczy Adam Pawlicki.

Czy szefowi gminnego samorządu bliskie są ideały gowinowców? Czy zamierza wstąpić w szeregi Zjednoczonej Prawicy? O tym więcej wkrótce.  

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2017.11.06

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31