Dostosuj wydruk

Ubojnia w Golinie. Dzisiaj zebranie. Miał być burmistrz i inwestor

Ubojnia w Golinie. Dzisiaj zebranie. Miał być burmistrz i inwestor

Jarocin. Gmina Jarocin. Inwestycje Jarocin. Strefa Inwestycyjna w Golinie. Ubojnia drobiu w Golinie.

 

Dzisiaj wieczorem w Golinie zebranie sołeckie. Jak informuje sołtys, „zaplanowano spotkanie mieszkańców z przedstawicielami przyszłego inwestora w Wałbrzyskiej Strefie Inwestycyjnej w Golinie - firmą Polżywność Sp. z. o.o. oraz organami odpowiedzialnymi za wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zamierzenia inwestycyjnego pod nazwą "Ubojnia drobiu wraz z infrastrukturą".

 

Takiego spotkania domagali się mieszkańcy wsi podczas zebrania, które odbyło się pod koniec sierpnia [ZOBACZ TUTAJ]. Wtedy też ponad 100 mieszkańców poparło uchwałę sprzeciwiającą się budowie drugiej ubojni przemysłowej. Padły nawet propozycje społecznych protestów, gdyby władze nie wzięły pod uwagę głosu mieszkańców [ZOBACZ TUTAJ].

 

Tymczasem jak dowiedział się portal, wczoraj do sołectwa trafił list z Urzędu Miejskiego w Jarocinie [ZOBACZ TREŚĆ TUTAJ]. Burmistrz Adam Pawlicki informuje w nim, że w poniedziałek (18 września) otrzymał zapewnienie od inwestora, o „gotowości do spotkania z mieszkańcami”.

 

Jednak ze względu na brak pewności czy oferta złożona w przetargu zaplanowanym na dzień 27 września zostanie wybrana proponuję termin spotkania po tej dacie” - pisze szef gminy.

 

Burmistrz Pawlicki tłumaczy też, że nie może wziąć osobiście udziału w dzisiejszym zebraniu, bo jedzie do Warszawy, gdzie będzie uczestnikiem debaty dotyczącej selektywnej zbiórki odpadów.

 

- Nie będę ukrywał, że tym pismem jestem trochę zaskoczony, ale zebranie się odbędzie, bo będziemy rozmawiać również na temat funduszu sołeckiego - tłumaczy sołtys Ryszard Żyto. - Swoją obecność zapowiedział przedstawiciel firmy ZPM Biernacki, który ma informacje dla naszych mieszkańców.

 

W ubiegłym tygodniu portal rozmawiał z burmistrzem na temat planowanej inwestycji i ewentualnego spotkania z mieszkańcami Goliny. Wielu z nich domagało się by „Pawlicki przyszedł i spojrzał im w w oczy”.

 

- Z dumą przyjdę i popatrzę, bo wiele lat żeśmy pracowali na to, żeby tam mogła powstać ta inwestycja. Nie rozumiem dlaczego miałbym nie przyjść. Dla nas to wielki sukces, że po tylu latach udało się stworzyć warunki, żeby taki zakład mógł powstać – zapewniał Adam Pawlicki.

 

ZOBACZ WIDEO PONIŻEJ

 

Zebranie rozpocznie się o godzinie 19.00 w świetlicy OSP. Będziemy tam z naszą portalową kamerą.

 

[AKTUALIZACJA 18:07]

 

Skontaktował się z nami przedstawiciel inwestora i poinformował, że firma chce zorganizować spotkanie informacyjne w Golinie. Ma się ono odbyć na przestrzeni kilku najbliższych tygodni.

- Obserwujemy to, co się dzieje tam na miejscu. Przed chwilą rozmawiałem z inwestorem i zamierzamy wyjść do mieszkańców z propozycją spotkania. Chcemy mieszkańcom wszystko osobiście wyjaśnić, żeby nie było żadnych obaw. W tej chwili ustalamy terminy - tłumaczy Maciej Wewiór z firmy Vision Group, która odpowiada za kontakty z mediami.

 

[19:05]

Tuż po 19.00 rozpoczęło się zebranie sołeckie. Na spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób. Wkrótce pokażemy wideorelację. 

 

[AKTUALIZACJA 22 września 7:59]

Zapis wideo z zebrania. Sprawa budowy ubojni w Golinie od 15 minuty.

 

 

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2017.09.20

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31