Dostosuj wydruk

Prezydent spotkał się z mieszkańcami. Było też wielu jarociniaków

Prezydent spotkał się z mieszkańcami. Było też wielu jarociniaków

Około półtorej godziny, głównie w deszczu, trwało spotkanie Prezydenta RP na pleszewskim rynku. Było tam wielu mieszkańców Jarocina i okolic. 

Najpierw Andrzej Duda w eskorcie BOR-u pojechał do Lenartowic, gdzie gościł w domu 100-latka Jana Szymańskiego, uczestnika Bitwy nad Bzurą. 

 

W Urzędzie Miasta i Gminy w Pleszewie na prezydenta czekali już burmistrz Marian Adamek wraz z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem. Tam prezydent krótko rozmawiał z zaproszonymi osobami - informuje portal zpleszewa.pl 

W czasie spotkania na rynku burmistrz Marian Adamek poprosił o objęcie honorowym patronatem obchodów 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego, która przypada za dwa lata. Włodarz mówił też o staraniach przekraczających możliwości samorządu - drodze ekspresowej S11.

[FOTO, WIDEO - ZOBACZ TUTAJ]

Prezydent w swoim przemówieniu odniósł się do rozmowy, jaką odbył w ratuszu. - Muszę przyznać, że rzadko zdarza mi się bywać w takich miejscach: bezrobocie poniżej 5%, szpital świetnie funkcjonuje, generalnie wszyscy są zadowoleni. Dobrze, że chociaż się skarżą, że nie mają obwodnicy - stwierdził prezydent Andrzej Duda i dodał: Ale obiecałem, że będę na ten temat rozmawiał z panem ministrem infrastruktury. Mówił też o potrzebie wybudowania całej drogi S11.

Dlaczego PAD odwiedził Pleszew, anie JAROCIN? ZOBACZ TUTAJ

W Pleszewie było wielu jarociniaków, co można zobaczyć po wpisach w mediach społecznościowych. Swoje zdjęcia z głową państwa zamieścili między innymi Lidia Czechak (radna PiS) i Leszek Bajda (wieceprzewodniczący rady powiatu ZJ), a także lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości. 

Tak ze spotkania z Prezydentem cieszył się radny Bajda. 

I film z rynku na którym widać naszych mieszkańców

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2016.10.20

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31